Liverado FCI Hodowla Golden Retriever

Golden RetrieverGolden Retrievery …. Psy, które zmieniły wszystko! I pomimo tego, że w moim domu od zawsze mieszkały zwierzęta (psy, rybki, chomiki, żółwie… przypadkowo znalezione ranne ptaki, nawet patyczak zamieszkał z nami na jakiś czas), to właśnie one – Golden Retrievery, psy o złotych sercach przewróciły moje życie do góry nogami.

Moja pierwsza goldenia pannica trafiła do nas w 2013 r. Pierwsza wizyta w hodowli, pierwsza rozmowa, pierwsze pytania i te mądre, ciemne, małe oczęta suczki z niebieską obróżką. W jednej chwili zmieniło się wszystko. Jej cudowny charakter, oddanie, gołębie serce i wieczna radość w oczach pozwoliły mi spojrzeć na świat z innej, tej lepszej strony. To od niej wszystko się zaczęło, trwa nadal  i aktualnie leży u moich stóp 😉 

Po długim oczekiwaniu, w 2015 r. w naszym domu zawitało szczególne szczenię – Persja. Przyjechała do nas z hodowli Badenova. Moja wymarzona dziewczynka, taka jaka miała być. Natychmiast skradła Lilkowe serce. Moje należało do niej zanim jeszcze pojawiła się na świecie. Wspaniała kompaktowa dziewczynka. Mały psotnik i największy przytulak na wszystko. Jednym spojrzeniem potrafi kruszyć skały, dlatego wciąż wszystko jej wybaczam i z racji tego, że jest najmłodsza w rodzinie, rozpieszczam do granic możliwości. Stąd pewnie za wzór do naśladowania obrała sobie Lilkę.

Mieszkamy w najpiękniejszym  uzdrowisku nad polskim morzem… w otoczeniu  przyrody, pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, czystych plaż i w pobliżu naszego „magicznego lasu”… Tak, mamy tu swój magiczny las z dostępem do morza. To w nim spędzamy większość wolnego czasu z naszymi psami.
Moje psy żyją z nami, mieszkają w domu i są pełnoprawnymi członkami rodziny. Od zawsze uważałam, że hodowla psów powinna być pasją, a nie sposobem na życie, dlatego główny nacisk w swoich planach hodowlanych stawiam na zdrowie moich braci mniejszych. Stosownie do wieku przechodzą badania wykluczające typowe dla rasy choroby dziedziczne, a planowane krycia będą starannie przemyślane z myślą o zdrowiu przyszłych pokoleń.

Goldeni świat to świat pełen ufności, bezgranicznej miłości i całkowitego oddania. I choć czasem przewrócony do góry nogami, to wciąż chcę w nim być. Razem z Nimi. Mam nadzieję, że z wzajemnością.

W listopadzie 2017 r. przeprowadziliśmy się do Szczecina. W Kołobrzegu bywamy już tylko gościnnie 🙂

Joanna Grab

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce.
Jedynej organizacji w Polsce, działającej od 1938 r., której rodowody uznawane są na całym świecie, należącej do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.

Liverado związek kynologiczny

Nasza hodowla jest Ambasadorem marki POKUSA

Liverado sklep Pokusa

Należymy również do klubu hodowców Lunderland