Liverado FCI Hodowla Golden Retriever

Golden RetrieverGolden Retrievery …. Psy, które zmieniły wszystko! I pomimo tego, że w moim domu od zawsze mieszkały zwierzęta (psy, rybki, chomiki, żółwie… przypadkowo znalezione ranne ptaki, nawet patyczak zamieszkał z nami na jakiś czas), to właśnie one – Golden Retrievery, psy o złotych sercach przewróciły moje życie do góry nogami.

Moja pierwsza goldenia pannica trafiła do nas w 2013 r. Pierwsza wizyta w hodowli, pierwsza rozmowa, pierwsze pytania i te mądre, ciemne, małe oczęta suczki z niebieską obróżką. W jednej chwili zmieniło się wszystko. Jej cudowny charakter, oddanie, gołębie serce i wieczna radość w oczach pozwoliły mi spojrzeć na świat z innej, tej lepszej strony. To od niej wszystko się zaczęło, trwa nadal  i aktualnie leży u moich stóp 😉 

Po długim oczekiwaniu, w 2015 r. w naszym domu zawitało szczególne szczenię – Persja. Przyjechała do nas z hodowli Badenova. Moja wymarzona dziewczynka, taka jaka miała być. Natychmiast skradła Lilkowe serce. Moje należało do niej zanim jeszcze pojawiła się na świecie. Wspaniała kompaktowa dziewczynka. Mały psotnik i największy przytulak na wszystko. Jednym spojrzeniem potrafi kruszyć skały, dlatego wciąż wszystko jej wybaczam i z racji tego, że jest najmłodsza w rodzinie, rozpieszczam do granic możliwości. Stąd pewnie za wzór do naśladowania obrała sobie Lilkę. 

Moje psy żyją z nami, mieszkają w domu i są pełnoprawnymi członkami rodziny. Od zawsze uważałam, że hodowla psów powinna być pasją, a nie sposobem na życie, dlatego główny nacisk w swoich planach hodowlanych stawiam na zdrowie moich braci mniejszych. Stosownie do wieku przechodzą badania wykluczające typowe dla rasy choroby dziedziczne, a planowane krycia będą starannie przemyślane z myślą o zdrowiu przyszłych pokoleń.

Goldeni świat to świat pełen ufności, bezgranicznej miłości i całkowitego oddania. I choć czasem przewrócony do góry nogami, to wciąż chcę w nim być. Razem z Nimi. Mam nadzieję, że z wzajemnością.

 

Joanna Grab

 

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce.
Jedynej organizacji w Polsce, działającej od 1938 r., której rodowody uznawane są na całym świecie, należącej do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.

 

Liverado związek kynologiczny

 

W naszej hodowli stosujemy suplementy marki Lunderland